Cuma , Aralık 6 2019
Anasayfa / Moda / 2018 – 2019 Sonbahar – Kış trendleri
2019 Sonbahar - Kış trendleri

2018 – 2019 Sonbahar – Kış trendleri

Yaz aylarının yerini sonbahara bırakması ile 2018 – 2019 Sonbahar – Kış trendleri de ortaya çıkmaya başladı. Bu dönemlerde kadınları daha özgür ve vahşi desenleri kullanacağı, deri kumaşların ise kıyafetlerde daha çok yer alacağı en büyük değişiklikler arasında bulunuyor. Kıyafetler bu sezonda daha da uzuyor ve bollaşıyor, salaş giyimin verdiği özgürlük hissi ise bir çok kıyafetlerde kendini gösteriyor. Tasarımcılar kendi zevk ve düşüncülerine özgü değişik tasarımlar yapsalar da, koleksiyonlarının çoğunda kesişen tasarımlar bulunuyor.

 

Kat Kat Giyinmenin Rahatlığı

Kat Kat Giyinmenin Rahatlığı

Yeni trendlerin başında hem soğuk havalardan korunmak hem de daha rahat bir görünüme kavuşmak için kat kat giyinmek geliyor. Pardösünün altına yelek, onun altına kazak gibi bu katlar renk uyumu veya uyumsuzluğu altında uzayarak gitmekte ve 9 kata kadar çıkabilen kıyafetler sergilenmekte. Kat kat giyilen bu kıyafetlerin genel özelliği ise bol ve dökümlü olması.

Derinin Yeri Artık Çok Daha Ayrı

Derinin Yeri Artık Çok Daha Ayrı

Genellikle mont ve kabanlarda kullanılan deri kumaşlar, artık iç kıyafetlerde de yerini almakta ve deriden yapılan değişik modellerdeki elbiseler bu yıl çok konuşulacağa benziyor. Ayrıca deri midi eteklerin altına giyilen deri ayakkabılar da çok iyi bir kombin oluşturmakta. Deri kıyafetlerde seçilen renkler ise genellikle siyah ve mavinin tonları. Eski sezonların yıkanmış ve taşlanmış derileri ise bu sezonda pek görülmüyor.

Kovboy Modası Halen Zirvede

Kovboy Modası Halen Zirvede

Yaz aylarında da trend olan kovboy kıyafetleri ve aksesuarları, sonbahar ve kış aylarına da damgasını vurmuş gözükmekte. Western filmlerinde kullanılan kıyafetlerden esinlenerek yapılan kovboy stili giysiler ve şapkalar ile ayakkabılar, bir çok ünlü modacı tarafından koleksiyonlarında yaygın olarak kullanılmakta. Özellikle kovboy tipi uzun pardösü ve pançolar podyumları süslemeye devam ediyor. Özellikle desenli ve renkli çizgilere sahip kovboy botları da halen yerini fazlası ile koruyor.

Vahşi Doğadan Gelen Güzellik

Özellikle sonbahar aylarında vahşi doğanın etkisi daha fazla gözükmekte ve hayvanat bahçesi sakinleri modayı belirlemektedir. Kaplan, zebra, yılan ve leopar desenleri vahşi doğanın en çok kullanılan desenlerinin başında yer almakta. Hayvan deseni baskıları sadece kıyafetlerde değil çoraplardan çanta ve aksesuarlara kadar bir çok kıyafeti tamamlayıcı unsurlarda da sıklıkla kullanılıyor. Vahşi hayvan baskılarında dikkat çeken bir husus ta desenlerin gerçeğine çok yakın olarak kullanılması. Ayrıca leopar deseni halen en çok kullanılan vahşi hayvanların başında bulunuyor.

Çok Uzun Kıyafetler

2018 – 2019 Sonbahar – Kış trendlerinde hakim olan diğer bir konu ise çok uzun kıyafetler olmaktadır. Bu kıyafetlerle vücudun hiç bir yeri açıkta kalmıyor ve matrix filmlerindeki sanatçıların kıyafetlerini andırıyor. Çoğu tasarımcı, genellikle ayak bileklerinin altından geçen ve çoğu yere düşen kıyafetleri koleksiyonlarında kullanmayı seçiyor. Tasarımcıların neredeyse hepsi uzun matrix paltolarını, deri paltoları ve uzun çizmeleri tasarımlarında kullanmış durumda. Ceket ve montların kol boyları da oldukça uzatılmış, neredeyse parmaklar gözükmeyecek seviyede.

80’li Yıllara Geri Dönüş

80’lerin modası tasarımcılar tarafından unutulamayan ve vazgeçilemeyen modaların başında geliyor. Tasarımcıların çoğunluğu her yıl yaptıkları koleksiyonlarının bir kısmında veya en fazla iki yılda bir koleksiyonlarının çoğunluğunda bu modaya yer veriyor. Hacimli kol ve vatkaların ağırlık oluşturduğu bu modada her renge rastlamak ta mümkün oluyor. Bir çok tasarımcı ise 80’lerin modası ile bu yılın çizgilerini harmanlayarak yeni trendler yaratıyorlar.

Pelerinin Güzelliği

Genellikle film perdelerde görülen pelerinler, 2018 – 2019 Sonbahar – Kış trendlerinde de dış giyimde yerini almış durumda. Her renkte bulunan, düz ve ekose modelli pelerinler, mevsime uygun olarak ince ve kalın kumaşlardan imal edilmiş. Şık bir botla tamamlanan bu kombinler, bu yıl da kadınların gardıroplarında yer almaya devam ediyor. Pelerinlerin bazıları panço bazıları ise kat kat olarak tasarlanmış.

Sahte Kürkler Bu Sezonda Tasarımcıların Gözdesi

Hayvan sevenlerin yoğun tepkilerinden sonra tasarımcıların çoğu tarafından kullanılmayan gerçek hayvan kürklerinin imitasyonları, bu sezonda da gerçeğini aratmayacak kadar güzel tasarımlarla, kıyafetlere ayrı bir hava vermeye devam ediyor. Ünlü tasarımcıların çoğu bu sahte kürkleri, kısa ve uzun stillerde ve gerçeğine yakın renklerde koleksiyonlarında kullanıyor.

Pofuduk Montlar da Unutulmadı!

Modası hiç geçmeyen pofuduk diye tabir edilen şişme montlar, rengarenk modelleri ile özellikle sonbahar aylarında en çok kullanılan dış giyimler arasında yerini alacak.

Yazar : ozkadin

Moda, stil, takı / aksesuar, vucüt bakımı, güzellik, saç bakımı, cinsellik, kadınlar, erkekler, ilişkiler ve kadının sözünün geçtiği her konu ozkadin ' da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir