Perşembe , Ocak 21 2021

Aloe Vera Bitkisi nedir? Cilde faydaları nelerdir? Aloe Vera cilde sürülür mü?

Cilt bakım ürünlerinde sıkça gördüğümüz “nedir bu aloe vera” dediğimiz ve son zamanlarda çığır açan aloe vera bitkisinin ciltteki bir çok problemlere iyi geldiği uzmanlar tarafından araştırılmış ve kanıtlanmıştır. Peki Aloe veranın cilde faydaları nedir ve Aloe Verayı cildimize nasıl sürmeliyiz? gibi soruları kendinize sorduğunuzu duyar gibiyiz. Aloe vera bitkisinin nasıl sürülmesi gerektiğini yazımızda anlattık.

Aloe Vera, yeşil kabuklarının içinde jel kıvamında madde bulunan ülkemizde aynı zamanda “tıbbi sarısabır” olarakta bilinen fakat vatanı Afrika kıtası olan bir bitki türüdür. Fakat aloe vera bitkisini ülkemizde tanımayan yoktur. Oldukça popüler olan bu bitki türü evlerimizin balkonlarında, camlarında yerlerini almıştır. Tıp alanında oldukça fazla kullanılan bu bitki türünün içerisinde çok sayıda A vitamini E ve C vitaminleri bulunmaktadır. Cilde bakım için uygulandığında içerisindeki jel dokusunda bulunan B12, folat, potasyum, kalsiyum, selenyum, magnezyum ve sodyum gibi elementler sayesinde cildiniz oldukça yumuşak olacak, ayrıca vitamin bakımından da cildinizi beslemiş olacaksınız.

Aloe Vera bitkisi doğal olarak kullanılan güçlü bir nemlendirici özelliğe sahiptir. Uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre; yüz ve boyun bölgesindeki kırışıkları giderdiği onaylanmıştır.

Aloe Vera nedir

ALOE VERA BİTKİSİ NASIL KULLANILIR?

  • Aloe Vera bitkisinin yaprağını bir bıçak yardımı ile çok zedelemeden narin bir şekilde kesin.
  • Üzerindeki yeşil olan kısmı ince ince bıçakla sıvar gibi kesin.
  • Daha sonrasında içerisindeki jel olan kısmı ister bir kaba alın isterseniz direk olarak kullanabilirsiniz.

ALOE VERA BİTKİSİNİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Aloe veranın içinde bulunan, oldukça yüksek olan potasyum sayesinde ciltteki yaraları kolayca ve hızlıca iyileştirir. ( Aloe vera bitkisini tahriş olan bölgelere veya kuruyan bölgelere de kullanabilirsiniz. )

Aloe vere, içinde bulunan mineraller sayesinde cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yanan ciltlerde ve yanık izi olan ciltlerde kullanılan doğal üründür.

Aloe vera içinde bulunan yüksek orandaki su ve mineraller cildi besleyerek olgun ciltlerdeki yıpranmış, solgun ve kırılmış olan dokularıda ortadan kaldırmaya yardım eder.

Doğal antioksidan diyebileceğimiz bir bitki türü olan aloe vera iltihap kurutucu özelliği taşımaktadır.
Yüzünüzde oluşan ağrılı sivilcelere uygulandığında ağrısını yatıştırır ve sivilcelerin kurumasına yardım eder.

Ciltte oluşmuş kızarıklıkları giderici olan aloe vera düzenli kullanıldığında ciltteki renk tonunu eşitler.

Aloe vera bitkisi aşırı yağlı ciltlerin sık yaşadığı yağlı ciltlerde parlama ve yağlı görünümü ortadan kaldırarak ciltteki yağ dengesini sağlar.

aloe vera yüze sürülür mü

Yazar: ozkadin

Moda, stil, takı / aksesuar, vucüt bakımı, güzellik, saç bakımı, cinsellik, kadınlar, erkekler, ilişkiler ve kadının sözünün geçtiği her konu ozkadin ' da

Mutlaka Okumalısın

türk kahvesi maskesi

Kahve Telvesi Maskesi Yapmak için Öneriler

Gün içerisinde hemen hepimizin mutlaka tüketmiş olduğu türk kahvesinin tadı kadar cilt üzerindeki etkisi de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir