Anasayfa / Güzellik / El, Ayak, Tırnak Bakımı / Asetonsuz oje nasıl çıkartılır? Evde oje silme yöntemleri nelerdir?
Asetonsuz oje nasıl çıkartılır Evde oje silme yöntemleri nelerdir

Asetonsuz oje nasıl çıkartılır? Evde oje silme yöntemleri nelerdir?

Ojeler biz kadınların vazgeçilmez makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Asetonsuz oje evde silme işlemini sizlere biraz olsun anlatalım dedik. Çoğu kadında oje kullanma alışkanlığı vardır. Hatta bazı kadınlar oje sürmediklerinde “sanki ellerim bir garip görünüyor” gibi söylemlerde bulunurlar. Ama oje silme biraz sorun olabiliyor. Asetonsuz oje çıkarmanın yolları elbette mümkündür. Peki, aseton varken neden bu tarz işlerle uğraşalım diyen kadınları duyar gibiyiz.

Asetonun insan sağlığı için zararlı yönleri vardır. Her ne kadar ojeleri seviyor olsak da bir kanserojen madde olduğunu aklımızdan çıkarmamak gerekir. Aseton ve oje’nin içerisindeki diğer kimyasal maddeler tepkimeye girdiğinde cildimizde zararlı maddeler oluşmaktadır. Aynı zamanda bu iki karışımın ortaya çıkardığı toksinler solunum sistemimize zararlıdır. Aseton tam bir akciğer düşmanı olduğundan dolayı ojeyi sürmek için kullandığımız ortamın ve ojeyi asetonlu çıkarmak için kullandığımız ortamın hava akışının iyi olması gerekir. Bu işlemleri yaparken ortaya çıkan zararlı gazları solumamak önemlidir. Aseton ciltte tahriş yapabilir. Tırnaklar için de bir o kadar sağlıksızdır. Yani dememiz o ki asetonu bırakmaya ne dersin? Birazda vereceğimiz yöntemleri denemeye başla!

Asetonsuz Oje çıkarmanın Yolları Nelerdir?

Asetonsuz oje çıkarmak daha yararlı olduğundan sizlere bazı yöntemleri aktarmak istiyoruz. Aseton kimyasal bir madde olduğundan dolayı kullanmak insanın cildine zarar vermektedir. Eğer ki aseton kullanıyorsunuz fakat elinizde tükenmiş ve gratisten aseton almaya üşeniyorsunuz. Evde bulunan malzemeler ile evde doğal oje çıkarmak için bu yöntemleri sizlerde kullanıp işinizi görebilirsiniz.

  1. Kolonya ile oje çıkarma yöntemi

Kolonya bir tür alkoldür. Buda kolonyayı ojeleri çıkartmak için istediğimiz bir madde haline getiriyor. Bir tabağa tırnaklarımızı bekleteceğimiz yükseklikte kolonya sıkıyoruz. Ojeli tırnakları kolonya içerisinde 3-5 dakika arasında bekletiyoruz. Yani bir nevi aslında yumuşatıyoruz diyebiliriz. Yumuşayan bu oje dokusunu bir pamuk ile silip bu işlemleri tekrar etme hususunda aseton kadar elbette ki olmasa da ojelerinizi çıkartabilirsiniz. Fakat unutmayın ki kolonya uçup giden bir maddedir. Tırnaklarınızı kurutup zarar verebilir. Tırnaklarınızı kurumaktan kurtarmak için vazelin veya nemlendirici krem sürebilirsiniz.

  1. Krem ile oje çıkartma yöntemi

krem ile oje çıkartma yöntemiNe alaka ya? Diyenleri duyar gibiyiz. Bunu sizler için deneyip fotoğrafladık. Elbette krem’in içerisinde bulunan maddelerde ojeyi çıkartma hususunda güzel bir yöntemdir. Bazı yerlerde koyu renkli oje çıkartmak için pek etkili olmadığı söylenebiliyor fakat biz kırmızı ve süslü bir desen yaparak bu ojemizi krem yöntemi ile çıkarttığımızda oldukça güzel bir sonuç aldık diyebiliriz.

  1. Limon ve sirke karışımı ile oje çıkartma yöntemi

Limon doğal bir sitrik asittir. Sirke ise asetik asittir. Bunların her ikisi de doğal asit olarak bilinmektedir. Bu asitler ojeyi de çıkartmaktadır.
Öncelikle yarım limonu ve aynı oranda sirkeyi bir karışım yapıp bir tabakta tutuyoruz. Tırnaklarımızı bu karışımın içerisinde ojeleri yumuşatmak adına 5 dakika kadar bekletiyoruz. Ardından yumuşayan ojeleri bir pamuk yardımı ile çıkartabiliriz. Elbette ki aseton kadar etkili bir sonuç beklemek oldukça güçtür. Çünkü aseton verdiğimiz yöntemlere göre kat ve kat daha etkili fakat bir o kadar da zararlı bir maddedir. Bu karşımdan sonra da tırnaklarınızın bakımı için nemlendirici sürebilirsiniz.

  1. Sıvı sabun ve limon yardımıyla oje çıkartma yöntemi

Aslında bakıldığında yöntemlerimiz tırnaklarımızı bir karışım içerisinde yumuşatıp sonrasında pamuk yardımı ile birlikte oje çıkartmak olacaktır. Dayanılacak sıcaklıkta su ve bu suyun içerisine sıvı sabun koyduktan sonra tırnaklarımızı burada bekletiyoruz. 5 dakika bekledikten sonra bir limonu yumuşayan tırnakları ovalayarak sonrasında bir pamuk ile çıkartma işlemi yapabilirsiniz.

  1. Oje ile oje çıkartma yöntemi

Nasıl yani? Tırnaklarımda olan ojeyi tekrardan oje sürerek nasıl çıkartabilirim?

Aslında tek ihtiyacımız bir oje ve pamuk olacak. Ojeli tırnağınızın üzerine oje sürüyoruz. Sonrasında bir pamuk yardımı ile bunu siliyoruz. Tırnaklarınızda bulunan ojenin anında çıkacağını göreceksiniz. Bu şekilde tüm ojeleri çıkartabilirsiniz. Sonrasında tabi ki de tırnaklarınızı bir nemlendirici ile nemlendirmeniz el bakımı açısından iyi olacaktır.

Yazar : ozkadin

Moda, stil, takı / aksesuar, vucüt bakımı, güzellik, saç bakımı, cinsellik, kadınlar, erkekler, ilişkiler ve kadının sözünün geçtiği her konu ozkadin ' da

Mutlaka Okumalısın

Elleri genç tutmak için el bakımı nasıl yapılır

Elleri genç tutmak için el bakımı nasıl yapılır?

Elinizin vücudunuzun diğer bölümlerinden daha ince ve daha hassas olduğunu fark ettiniz mi? Çünkü özel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir