Perşembe , Aralık 5 2019
Anasayfa / Moda / Alışveriş Rehberi / Bacak Boyunu Uzun Gösteren Elbiseler
Bacak Boyunu Uzun Gösteren Elbiseler

Bacak Boyunu Uzun Gösteren Elbiseler

Türk kadınlarının sahip olduğu en büyük sıkıntılardan biri kısa boy ve dolayısıyla kısa bacaklar. Bacak boyunu uzun göstermek için pek çok yolu vardır; etekler, topuklu ayakkabılar, İspanyol paçalar… Bu yazıyı bacak boyunu uzun göstermek isteyenler için derledik.

1- Dikey Çizgiler

Dikey çizgili kıyafetler yarattıkları illüzyon ile bacak boyunu olduğundan daha uzun gösterebilirler. İddialı bir parça olan dikey çizgili pantolonları sade bir kombinle tamamlamak çarpıcı ve uzun görünmenizi sağlar. Dikey çizgili pantolon satın alırken çizgilerin fazla kalın olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü kalın çizgiler kilolu bir görüntüye sebep olabilir.

bacak boyunu uzun göstermek için ten rengi ayakkabı2- Ten Rengi Ayakkabılar

Ten rengi ya da nude denilen ayakkabılar ayakta pek belli olmadıkları için bacak boyunu uzun gösterirler. Ten rengi ayakkabılar hemen hemen her türlü kıyafetle kombinlenebilirler. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli bir hususta buradaki seçiminiz olacaktır. Baca boyunuzu kesecek yanlış bir ten rengi ayakkabı tercihinizde olduğunuzdan da kısa bir durumda gözükebilirsiniz.

3- Mini Etekler

Özellikle minyon kadınları tercih ettiği mini etekler ya da mini elbiseler bacak boyunu uzun göstermenin bir diğer yoludur. Robadan kesimli elbiseler ve yüksek bel mini etekler bacak boyunu uzun göstermek isteyen hanımlar için ideal!

4- Yüksek Bel Pantolonlar

Yüksek bel pantolonlar bacak boyunu uzun göstermek için en çok tercih edilen yollardan biridir. Bol ya da dar olarak giyebileceğiniz yüksek bel pantolonlara takacağınız bir kemer ise şıklığınızı tamamlayabilir.

5- Büstiyerler

Büstiyerler ya da kısa tişörtler ister pantolonla ister etekle kombinelenebilen mükemmel parçalardır. Askılı ve göbeği açıkta bırakan bir büstiyer ve yüksek bel pantolon ile yapılan bir kombin bacak boyunu uzun göstermek için harika bir yol!

bacak boyu ispanyol paça

6- Tek Renk Giyinmek

Monokrom da denilen ve 1970’li yıllardan günümüze ulaşan bu trend özellikle minyon kadınlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Boyu ve dolayısıyla bacak boyunu da uzun gösteren bu kombinde daha çok pastel renkler tercih ediliyor. Minimalist bir görüntü sağlamak ve bacak boyunu uzun göstermek isteyenler için bu kombin hem size istediğinizi verecek hem de tarzınıza tarz katacak!

7- İspanyol Paça Pantolon

Genelde diz altından itibaren bollaşan modelleri tercih edilen ispanyol paça, bacak boyunu uzun göstermenin en bilinen ve en etkili yoludur. Kilolu hanımların da rahatlıkla tercih edebileceği bu model, her tarza uymasıyla rahatlıkla kombinlenebilir.

Yazar : ozkadin

Moda, stil, takı / aksesuar, vucüt bakımı, güzellik, saç bakımı, cinsellik, kadınlar, erkekler, ilişkiler ve kadının sözünün geçtiği her konu ozkadin ' da

Mutlaka Okumalısın

Kadınları çekici gösteren özellikler

Kadınları çekici gösteren özellikler

Biz kadınlar olarak çekici görünmeyi severiz. Dikkatlerin bizde olması oldukça ilgilimizi çeker. Konu ilişki olunca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir