Perşembe , Aralık 5 2019
Anasayfa / Güzellik / Cilt Bakımı / Cilt Kuruluğu Neden Olur? Doğal Nemlendirici Maske Önerileri
cilt kuruluğu neden olur, doğal nemlendirici maske önerileri

Cilt Kuruluğu Neden Olur? Doğal Nemlendirici Maske Önerileri

Yaş ilerledikçe, ciltteki kuruluk nasıl geçer sorusu sorulmadan cilt belirgin bir şekilde ortaya çıkar ve kuruluk meydana gelir. Ek olarak, epidermisin daha fazla kurumasına neden olan epidermise nemi veren mekanizma zayıflar. İleri yaşta, yağ bezleri yeterince lipid üretmez, bu da epidermisin yağlı koruyucu filminin parçalanmasına neden olur. Özellikle de cildi kurumaya eğilimli kişilerde, bu durum yaşla birlikte daha da kötüleşir. Buna ek olarak, susuzluk hissi zamanla tedricen azalır, bunun sonucu olarak yaşlı insanlar genellikle yeterince sıvı almazlar, bu da cildin dehidrasyonunu arttırır. Xerodermi yaşlılıkta buruşmayı artırır ve orta yaştaki ilk kırışıklığa yol açar. arak kullanılmalıdır. Ciltteki kuruluk nasıl geçer sorusuna yanıtlar aranmakta ve bulunmaktadır.

Cilt Kuruluğu

Cilt kuruluğundan kurtulmak için özellikle sıcak duş veya banyo yapmaktan kaçının. Su sıcaklıkları 32 ila 36 santigrat derece arasında idealdir. Köpük banyosu yerine, kuru ciltler için nemlendirici yağ banyoları önerilir. Cilt, güçlü sürtünme veya soyulma gibi mekanik uyarılar olmadan nazikçe temizlenmelidir. Koruyucu, boya ve koku içermeyen, hafif tahriş edici temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Bu gibi önlemler alındığı taktirde ciltteki kuruluk nasıl geçer sorusuna da yanıt bulunmuş olunmaktadır.

Yüz Kuruluğu

Kuruluk ve cilt hassasiyeti sıklıkla ilişkilidir ve aynı zamanda problemlere neden olabilir. Yüz kuruluğu yaşlandıkça hassas ciltler daha hassas olabilmektedir. Yüz kuruluğu yaşla ilgili kuru cildin göze çarpan özellikleri zamanla şöyledir. Cilt daha kuru ve daha sıkı hale gelir. Kuru, yaşlanan cildin diğer belirtileri şunlar olabilir, pürüzlülük, çatlaklara eğilimli sık kaşıntı kuru cildin görünür özellikleridir. Bu gibi durumlarda nemlendirici maske önerileri sunulmaktadır.

Ciltte Beyaz Pullanma

ciltte beyaz pullanma nedir, nasıl oluşurCildin lapa laması halinde olması ciltte beyaz pullanma cildin yüzeyinde kolayca eriyen görünür kepek vardır. Bir ölü korneositlerin bir araya gelmesinden oluşur. Korneositler keratin oluşturan azgın hücrelere karşılık gelir. Deri hücrelerinin ölümü ve yenilenmesi yoluyla cildin yenilenmesi süreci sürekli olarak gerçekleşir. Ancak, bu süreç genellikle görünmezdir. Bir kepek sadece 500 küçük ölçekte tutarlı bir grupta görülür. Böylece, pullu bir cilt her zaman cildin korunması için elverişsiz koşulları gösterir. Ciltte beyaz pullanma önemli hastalıkları da beraberinde getirebilmektedir.

Doğal Nemlendirici Maskeler

Doğal nemlendirici maske önerileri yüz kuruluğu sorununu gidermektedir. Bu doğal maske çeşitleri sırasıyla sıralanmıştır.

  • Nemlendirici Maske 1: Bal ve badem Doğal nemlendirici maske için sadece bir kaşık bal, iki badem ve biraz limon gerekir. Bademleri iyice ezin ve balla karıştırın. Sonra bir çay kaşığı limon suyu ekleyin. Eksfolyantı cilde dairesel hareketle uygulayın ve kurumaya kadar 15 dakika çalışmasına izin verin. Sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.
  • Nemlendirici Maske 2: bal sert, ipeksi nemli bir cilt hayal ediyor musun? Sadece yüzünüze bal uygulayın, 15 dakika durun ve ardından soğuk suyla yıkayın. Bu maske çok etkilidir.
  • Nemlendirici Maske 3: yulaf bu maske cildinizi inanılmaz derecede yumuşak ve ışıltılı hale getirecektir. Sadece bir fincan yulaf ezmesini bir çay kaşığı bal, 2 kaşık süt, iki damla sardunya yağı ve iki damla papatya yağı ile karıştırın. Nazik, yuvarlak bir masajla uygulayabileceğiniz bir macun elde edene kadar iyice karıştırın. 15 dakika sonra maskeyi ılık su ile temizleyebilirsiniz.
  • Nemlendirici Maske 4: Bazı meyveler cildi nemlendirmek için mükemmeldir. Örneğin, doğrudan yüze ve boynunuza uygulayacağınız bir macun yapmak için olgun bir muz kullanın. 15 dakika sonra maskeyi soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Bu kan dolaşımını destekler ve cildinizi yumuşak ve ışıltılı hale getirir. Bu uygulanan maskeler yüz kuruluğu sorununu gidermektedir ve cildi nemlendirmektedir.

Cildinizi Koruyun

Artık cildinizi parlak ve taze tutmak için çeşitli yollar biliyorsunuz. Cildin sağlığımızın aynası olduğunu unutmamalıyız. Cildimizi genç tutmak için, dengeli bir diyet ve günlük en az 2 litre su içmelisiniz. Tütün ve alkolden uzak durulmalı, tüketilen gıdalara dikkat edilmelidir.

Yazar : ozkadin

Moda, stil, takı / aksesuar, vucüt bakımı, güzellik, saç bakımı, cinsellik, kadınlar, erkekler, ilişkiler ve kadının sözünün geçtiği her konu ozkadin ' da

Mutlaka Okumalısın

Cildi gençleştirmek ve canlandırmak için evde yapılabilecek 5 maske!

Cildi gençleştirmek ve canlandırmak için evde yapılabilecek 5 maske!

Hepimiz kaç yaşında olursak olalım, parlak, genç bir cilde sahip olmak istiyoruz. Ne yazık ki, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir