Perşembe , Aralık 5 2019
Anasayfa / Güzellik / El, Ayak, Tırnak Bakımı / Elleri genç tutmak için el bakımı nasıl yapılır?
Elleri genç tutmak için el bakımı nasıl yapılır

Elleri genç tutmak için el bakımı nasıl yapılır?

Elinizin vücudunuzun diğer bölümlerinden daha ince ve daha hassas olduğunu fark ettiniz mi? Çünkü özel bir korumaya ihtiyaç duyuyorlar, böylece ömür boyu berrak, pürüzsüz ve lekesiz olarak kalabiliyorlar. Ellerimizi genç tutmak için el bakımı nasıl yapılır ve ne gibi taktikler ile bunu gerçekleştirebiliriz? Bu içeriğimizde bütün bunların taktiklerini vereceğiz.

Yüzümüz gibi, eller de daima güneş ışığına maruz kalır, doğrudan giysiye ya da diğer bariyerlere karşı korunmazlar, bu nedenle çok fazla ışık alma eğilimi gösterirler ve fotoğrafın yaşlanmasının tipik belirtilerini gösterirler (aşırı güneşin neden olduğu hastalıklar). Kırışıklıklar, lekeler, kararma ve elin incelmesi gibi.

Hepimiz güneşe maruz kalıyoruz, hatta sahile gitmeyenler bile. Türkiye, yıl boyunca ve bölgenin çoğunda yüksek sıcaklıklara sahip bir Akdeniz ülkesidir. İster araba sürün, ister caddede yürüyün, ellerinizi güneşe mutlaka maruz bırakıyorsunuz. İlk taktiğimiz de güneş ile ilgili olacak.

Güneşten koruyun!

Güneşin sürekli tehdidi ile karşı karşıya kalan dermatologların bir numaralı tavsiyesi güneş kremi ile en az 30 koruma faktörü, daha fazla kahverengi cilde sahip olanlar ya da çok hafif deriye sahip insanlar için en az 60 olanlardır.

Sadece kumsalda değil her zaman her yerde günlük güneş koruyucu kullanın. Boyanmayacak veya parlamayan yağlı olmayan kıvamlı ürünler seçin.

Eldiven kullanın!

Ev işleri, ellerin cildi için aşındırıcı kimyasallarla dolu temizlik ürünlerinin kullanılmasını gerektirir. Sabun tozu, bulaşık deterjanı, çeşitli sabunlar ve düz alkol gibi diğer hijyenik ürünler, cildi kurutur ve ellerinizle uzun süre temas halinde olmamalıdır. Bu nedenle, ellerin erken yaşlanmasını önlemek için daima eldivenlerle çalışın.

Mümkünse ellerinizi kabartma tozu, tuz, sirke ve limon gibi doğal ürünlerle temizlemeye çalışın ve cildi çok daha az zarara uğratın.

Günlük nemlendiriciler kullanın!

Cildin nemlendirilmiş olup olmadığını bilmek için en basit testlerden biri, ellerin cildini çekmek ve cildin normale dönmesi veya bir süre geçmesi durumunda gözlemlenmesidir. Hızlı bir şekilde geri gelirse nemlendirilir ve elastiktir ancak biraz zaman alırsa kişinin daha fazla su içmesi ve cildine daha iyi bakması gerektiği bir işarettir. Beslenme eksikliklerini de gösterebilir.

Günde en az iki litre su tüketin ve cildinizi aşağıdaki gibi ürünlerle nemlendirin:

  • Kuşburnu yağı
  • Badem yağı
  • Zeytinyağı
  • Aloevera
  • Shea yağı

Bu yağları ve kepekleri “doğal olarak” bulursanız, bunları doğrudan ellerin derisine de aktarabilirsiniz. Daha az zararlı kimyasal içerdikleri için daha da iyi olacaktır.

Haftalık peeling yapın!

Haftada en az iki kez, ellerinizi peeling ile ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırın. Basit ve etkili bir tarif, balın kristal şekerle karıştırılması veya cilt çok hassas ise doğal yulaf ve yoğurt kullanılmasıdır. Zeytinyağı ve kaba tuz da ev yapımı için iyi bir reçetedir.

Seçtiğiniz karışımlarla ellerinize nazikçe masaj yapın.

Soğuktan koruyun!

Çok soğuk eller ve ayaklar, dolaşım problemleri gibi daha ciddi bir şeyin belirtisi olabilir. Bununla birlikte bazı insanlar ellerinde soğuk algınlığı hassasiyetine hastalığına sahiptir ve zencefil, biber gibi uyarıcılarla yapılan masajlardan yararlanabilirler. Elleriniz aşırı derecede üşüyorsa mutlaka denemenizde fayda olacaktır.

Eller bizim yaşımızı ortaya koyuyor!

Ellerin yüzümüz ile birlikte ortaya çıktığını unutmayın. Sadece bedeni ve saçı değil, tüm vücuda dikkat etmek önemlidir. Benekli, buruşuk ve susuz eller, bir insanın gerçekte olduğundan daha yaşlı olduğu izlenimini verebilir.

Bu nedenle, el bakımı, herkesin her zamanki güzellik bakımı listesinde olmalı, her zaman yaşlanmayı engelleyici etkisi olduğundan sürekli olarak uygulanmalıdır.

Yazar : ozkadin

Moda, stil, takı / aksesuar, vucüt bakımı, güzellik, saç bakımı, cinsellik, kadınlar, erkekler, ilişkiler ve kadının sözünün geçtiği her konu ozkadin ' da

Mutlaka Okumalısın

Asetonsuz oje nasıl çıkartılır Evde oje silme yöntemleri nelerdir

Asetonsuz oje nasıl çıkartılır? Evde oje silme yöntemleri nelerdir?

Ojeler biz kadınların vazgeçilmez makyaj malzemelerinden bir tanesidir. Asetonsuz oje evde silme işlemini sizlere biraz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir