Perşembe , Aralık 5 2019
Anasayfa / Aşk & İlişkiler / Erkekler / Erkekler Kadınlardan Ne İster ? Kadınlardan İlişkide Neler Bekler ?
Erkekler Kadınlardan Ne İster

Erkekler Kadınlardan Ne İster ? Kadınlardan İlişkide Neler Bekler ?

Aslında bakarsanız kadınların bir ilişkide ne ister cevabı kadar erkekler kadınlardan ne ister sorusunun cevabını oldukça önemlidir. Bir ilişki oluşturan 2 unsur vardır. Kadın ve Erkek. Bir ilişkide kadınların ne istediği kadar erkeklerinde düşünceleri oldukça önemlidir. Aslında bu ilişkiyi oluşturan temel özellikler arasında yer alır. Bir ilişki hiçbir zaman “bencil” olmamalıdır. İlişki her zaman “biz” kavramı üzerine kurulur. Konular hakkında birlikte karar verme mekanizması geliştikçe birbirinize ait diğer özellikleriniz de artacaktır. Kadın veya Erkek bir ilişkide sürekli paylaşımcı olmalıdır. Birbirinizle konuşmalı ve iletişim halinde olmalısınız. İletişim ilişkiyi güçlü tutan bir unsurdur. Mutlu ilişkinin sırrı olarak paylaştığımız makalemize göz atabilirsiniz.

  • Saygı

Erkek veya Kadın aslında bu verdiğimiz madde 2 insanında bir ilişkide kesinlikle olması gereken bir maddedir. Saygı aranızdaki en önemli duygudur. Bir kadın eşine saygılı olduğu müddetçe kesinlikle eşinden de saygı görecektir. Aşk, sevgi, tutku gibi duygular tabiki de erkeklerin önceliğinde de olsa saygı kavramını en az bu duygular kadar önemli görmektedirler. Eşinize saygı duymanız, onun düşüncelerini, hareketlerini, hislerini yargılamamaktır. Bir insanı olduğu gibi kabullenmek en önemli saygı göstergelerinden birisidir.

  • Hayranlık

Saygıdan sonra aslında bir erkek, kadını tarafından hayran olunmasını bekler. Erkekler, kadını tarafından takdir edilmek, hayranlık duygusunu hissetmek isterler. Aslında bakıldığında bu oldukça güzel bir duygudur. En değerli varlığı olarak gördüğü kadını tarafından takdir edilmek aslında erkekleri oldukça mutlu eden duygulardan birisidir. Tabiki de tüm yaptıklarını, genel olarak davranışlarının hepsine hayran olun demiyoruz. Bu erkekler tarafından da beklenmez. Fakat onun sevdiğiniz taraflarını, hayranlık duyduğunuz taraflarını ona söylerseniz gerçekten onu mutlu etmiş olacaksınız.

  • Arkadaşlık

Arkadaş kavramı erkek için önemlidir. Erkekler sadece sevgili olarak değil, kadınını bir arkadaş olarak da görür. Hobilerinizi birlikte yapmak, birlikte sinemaya gitmek, filmi değerlendirmek, bir konu hakkında oturup konuşmak, derdinizi paylaşmak, beraber eğlenmek gibi birçok unsur erkekler için önemlidir. Çalıştığınız işi ona anlatmak veya kariyerle ilgili diğer şeyleri konuşmak gerçekten de bu tür aktiviteler arkadaşlığınızı ve sevginizi arttıracaktır.

  • Kadınının bakımlı olması

Şüphesiz tüm erkekler kadınını güzel görürler. Erkekler eşlerinin bakımlı ve güzel olmasını bekler. Tabiki de bir top model veya güzellik yarışmasını kazanacak derecede bir çabadan bahsetmiyoruz. Kadınların bakımlı olması demek erkeğine ve kendisine önem verdiği anlamına gelir. Bunun için saatlerce uğraşmanıza gerek yok. Ufak bir hazırlık, güzel bir kıyafet seçimi, ufak bir makyaj gibi ufak detaylar erkeği mutlu edecektir.

  • Teşvil Edilmek, Desteklenmek ve Yanında olmak

Erkekler ne kadarda güçlü görünen yapılar öyle değil mi ? Aslında değil. Her erkeğin gerçekten cesarete ihtiyacı vardır. Ne kadarda güçlü bir poz verse, cesaret olmadan bir erkek kolay kolay bir adım atamaz. Sevdiği kadın olarak onun tarafında olmanız, onu desteklemeniz, teşvik etmeniz aslında ona verdiğiniz değeri ortaya koyar ve erkeklerinde aslında istemeden bekledikleri davranışlardır. Ayrıca hayattaki zorluklara karşı birliktelik kavramını ona hissettirmeniz ilişkinizi güçlendirecek bir davranıştır.

  • Arzu Edilmek

Aslında insan olarak her insan diğerleri tarafından beğenilmek, arzu edilmek ister. Bu ilişkide o kadar farklı ve o kadar önemli bir duygudur ki. Çünkü erkek, sevgilisi veya eşi tarafından arzu ediliyorsa gerçekten de duygularını tarif edemeyeceği kadar onu mutlu etmiş olursunuz. Bir ilişkide tabiki de özel anlarda olacaktır. Erkekler özel açıdan arzu edilmeyi, beğenilmeyi isterler. Unutmayın ilişkinin arzu nesnesi kadın değildir. Erkekte değildir. Birliktelik kavramı “biz” düşüncesi tüm bunların cevabını kapsar.

  • Güven duygusu

Bunu da sadece erkeklerin isteği olarak görmeyebiliriz aslında. Bir ilişkide karşılıklı güven olmadığı takdirde mutlu olmakta biraz zorlaşıyor açıkçası. Erkekler birlikte olduğu kadınlara güvenmek isterler. Tabi ki erkek yapar, kadın yapamaz düşüncesine gitmeniz kafanız. Kadınlarda erkeklerden kesinlikle aynı şeyi bekler. Güven duygusu. Erkekler kadınlarının başka biriyle bir ihtimal olmadığını bilmek bunu hissetmek isterler. Çünkü bunun altında bahsettiğimiz arzu edilmek, hayranlık duyguları yatar. Kesinlikle bir ilişkinin olmazsa olmaz duygusu güven duygusudur. Ve bunu en güzel şekilde erkeğe hissettirmek oldukça önemlidir.

  • Şefkat gösterin, Teselli edin.

Erkekler gözlerini dünyaya ilk açtıklarında ilk aşkı ve ilk sevgilisi aslında bir annedir. En çok sevdikleri kadın annesidir. Erkekler annesinin verdiği sevgiyi ve şefkati kadınından bekler. Çünkü erkekler ne kadarda bunu düşünmeseniz de sizinle olan aile kavramına hayran olur. Eşini annesi konumuna koyar. Hayatı boyunca yanında olacağınızı bilmek ve hissetmek isterler. Sevdiği yemeği yapmanız, hastalığında onunla ilgilenmeniz, mutsuz olduğunda onun yanında olmanız, sorunlar olduğunda onu teselli etmeniz inanılmaz derecede önemlidir. Unutmayın ki bu kadınlar için hiç zor değildir. Çünkü kadınlar doğuştan beri annelik duygusunu taşır. Her ne kadar karı koca olsanız siz bir annesiniz.

 

Yazar : ozkadin

Moda, stil, takı / aksesuar, vucüt bakımı, güzellik, saç bakımı, cinsellik, kadınlar, erkekler, ilişkiler ve kadının sözünün geçtiği her konu ozkadin ' da

Mutlaka Okumalısın

Erkekler kadınları ne kadar sever

Erkekler kadınları ne kadar sever?

Önemli bir konu olan sevgi hakkında bugün biraz konuşmuş olucaz. Erkekler kadınları sever mi yoksa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir