Perşembe , Aralık 5 2019
Anasayfa / Güzellik / Saç Bakımı / Hızlı Saç Uzatma Teknikleri Nelerdir ?
Hızlı Saç Uzatma Teknikleri Nelerdir ?

Hızlı Saç Uzatma Teknikleri Nelerdir ?

Saç Uzatma Teknikleri Nedir ?

Saç uzatma oldukça önemli konulardan biridir. Kısa saçlarınızdan sıkıldıysanız ve saçlarınızın bir an önce uzamasını istiyorsanız evde kimyasal ürünler kullanmadan saçı sağlıklı ve parlak bir biçimde uzatmanız mümkün. Bilindiği üzere kimyasal ürünler her ne kadar saçı besliyor gibi görünsede saça zarar verir. Doğal yöntemlerle saçlarınızın pırıl pırıl ve uzun görünmesi çok zor değildir. Normal bir saça herhangi bir uygulama yapılmadan ayda 1 ile 1,5 cm arasında uzamaktadır fakat saçlara çok iyi bakılmadığı sürece saçlar kırılır ve uzadığı uzunluk kırılma etkisiyle gider. Saç uzatma kadar önemli olan şey ise saçları sağlıklı bir şekilde uzatmaktır.

Saç uzatmak için neler yapılmalıdır?

 

  1. saç uzatmak için saçlarınıza masaj yapınSaç uzatma için ilk önce saç diplerine masaj yapılmalıdır. Çünkü masaj yaptığınız bölgedeki kan akışı hızlanır ve saçın uzamasını sağlar. Bunun için duşa her girdiğinizde şampuan uygularken saçlarınıza masaj yapın.
  2. Saçlarınızın kesimini ihmal etmeyin. Kırılmış saçlar uzamaya meyilli değildir. Uzmanlar tarafından onaylanmış olan bu bilgiyi dikkate alın ve düzenli olarak saçlarınızı kestirin. Saçlarınızı kestirmeyip kırılmış olan saçlarla yaşamaya devam ederseniz hep uzaması yavaşlar hem de görünüş olarak hoş durmaz bir de saç kırıldıkça uçlara doğru azalır. Sağlıklı ve uzun olması için düzenli kestirmek oldukça önemlidir.
  3. Saç kremlerinizi düzenli kullanın. Hele ki saçlarınız boyanmış ise saç kremi kullanmadığınız zaman daha kuru, nemsiz ve kırılmaya meyilli olacaktır. Saç kremleri saça nem verir ve kırılmasını önler bu yüzden düzenli olarak saç kremi kullanmalısınız. Saç kremi nasıl uygulanır makalemize göz atabilirsiniz. Saçın uzaması için nemli olması oldukça önemlidir. Nem olarak bahsettiğim ıslaklık değil saçın kendi nemidir.
  4. Saçınızın uzaması için en önemli maddelerden birisi olan bitkisel yağlardan mutlaka kullanın.

Saçları uzatmak için hangi bitkisel yağları kullanabiliriz?

Saçlarımızı bitkisel yağlar ile beslemek oldukça önemli rol oynamaktadır. Bitkisel yağlar saçlarda farklı etkiler göstermektedir. Bir çok bitkisel yağ önerilse de ozkadin.com ‘ da önerdiğimiz bitkisel yağlar denenmiştir. Saç uzatan bitkisel yağları aşağıda sizler için sıraladık.

saç uzatan bitkisel yağlar

BADEM YAĞI

Kaş, kirpik ve saç konusunda oldukça popüler olan badem yağının saç için faydaları oldukça fazladır. Kıl köklerini güçlendiren badem yağı saçın kopmasını engeller ve içerisinde bulunan vitaminler sayesinde saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.

HİNT YAĞI

Tam bir saç dostu olan Hint yağı saç uzamasında en etkili yağlardan denebilir. Yukarıda bahsettiğim gibi kan dolaşımı ne kadar fazla olursa saç o kadar uzar.

Peki Hint yağı ne işe yarar? Hint yağını meşhur yapan sebep ise saç diplerine uygulandığında kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Saça masaj yaparak uygulanırsa daha etkili olacaktır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Herkesin ısrarla önerdiği Hindistan cevizi yağı söylenildiği kadar saça faydalıdır. Hindistan cevizi yağının saça faydaları ise şöyledir. Saç derisine masaj yaparak uygulandığında saçtaki nemi hapseder ve saçın güçlü olmasını sağlar ayrıca Hindistan cevizi yağı saçınızı yumuşatır, kolay şekil almasını ve kırılmasını engeller.

Peki Hindistan cevizi yağı nasıl uygulanır? Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın imkânınız varsa bütün saçınıza uygulayın ve minimum 1 saat bekletin eğer bekletme imkânınız varsa yatmadan önce uygulayın ve sabah kalktığınızda yıkayın. Saçınızdaki yumuşaklığa siz bile inanamayacaksınız.

Yazar : Özge Çelik

Mutlaka Okumalısın

Mor Şampuan Nedir Mor Şampuan Nasıl Kullanılır

Mor Şampuan Nedir? Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor Şampuan Açık renklerde saçları olanların çok fazla kullandığı Mor Şampuan kullanan kişiler tarafından çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir