Cumartesi , Aralık 7 2019
Anasayfa / Aşk & İlişkiler / İlişki / İlişkilerde Güven Duygusunu Yakalamak
İlişkilerde Güven Duygusunu Yakalamak

İlişkilerde Güven Duygusunu Yakalamak

Güven ve ilişkiler konusu her zaman iki sevgilinin birbirlerine yeterince sadık olup olmadığı sorusunu akıllara getirir. Ancak bir ilişkide güven çok daha fazlasını kapsamaktadır. İnsanın oluşturduğu tüm ilişkiler, başkasının gerçek niyetine bağlı olduğunu da unutmamak gerekir. Bir ilişkide güven yoksa, hiç bir birlikteliğin uzun süre devam etmesi beklenemez.

Güvensizlik, ilişkilerdeki bir tarafın sahtekâr olması, sözü tutmaması veya durumu takip etmemesi halinde ortaya çıkabilir. Güvensizlik, sahtekârlık yüzünden her zaman ortaya çıkmaz. Eşinizin kalbi üzerinde en iyi menfaate sahip olduğuna inanmadığınız durumlarda, güven eksikliği ilişkiye hızlı bir şekilde girmeye çalışır. Bu durumda, sevdiğiniz veya güvendiğiniz birinin size karşı aynı hisleri taşımadığını anladığınızda size ihanet ettiğini hissetmiş olabilmektesiniz.

İlişkilerde Güvenli İletişim

İletişim, sevgililer arasında güven inşa etmede en önemli faktörlerden biridir. Yaşanılan durumların üzerine eğlenmek yerine sorunlarınız hakkında iletişim kurmak için daha fazla zaman harcamanız gerekmektedir. İletişim söz konusu olduğunda bunu yüz yüze yapmakta fayda vardır. Bunu e-postalar veya telefon görüşmeleri üzerinde yapmayın, daha çok kişisel olarak doğrudan bir yol ile yapın. İlişki sorunlarıyla karşı karşıya kaldığınız durumlarda susmayı tercih etmeyin. Eşinize söyleyeceğiniz bir şey olduğunda, yaptığınız işten emin olun. İlişkilerde yapılan açık iletişim, üzerinde gelişecek olan güven yollarını açmaktadır.

Empati Kurma Tercih Edilmeli

Empati olayı sempati teriminden tamamen farklıdır. İlişkilerinizde güven inşa etmeyle ilgili en önemli hususlardan biri empatidir. Biraz empati kurmak eşinizin ne yapmak istediğini anlamaya çalışmanızın anahtar kelimesi olacaktır. Bir ilişki kurmak, bir inanç sıçramasıdır ve bu nedenle ilişki sorunlarına anlayış perspektifinden yaklaşmak önemlidir. Eşinizle empati kurduğunuzda, ilişkide artan güven duygusu yaratacak duygusal bağlantıları kurmanız mümkün olacaktır.

İlişkilerde Strese Yer Verilmemeli

İlişkide güven oluşturmak için bu gerçekten çok önemlidir. Her tarafın düzgün bir eğilimi olmasını beklenemez. Bütün o kayalık arazileri geçmeden, kırılma noktasına gelmeden önce ilişkinin ne kadar zorlayabileceğini görmek imkansız olmaktadır. Bir ilişki, kontrolünüz dışındaki koşullardan dolayı bir noktada kayalık bir yol boyunca kaybolur. Hayat kişisel olarak zor seçimler yaratacaktır ve bu tolerans seviyenizi test edecektir. Bu durumlar birbirlerini ölçmek için harika ve daha büyük bir anlayışa götürecektir.

Yazar : ozkadin

Moda, stil, takı / aksesuar, vucüt bakımı, güzellik, saç bakımı, cinsellik, kadınlar, erkekler, ilişkiler ve kadının sözünün geçtiği her konu ozkadin ' da

Mutlaka Okumalısın

Mutlu Çiftler Neyi Farklı Yapıyorlar

Mutlu İlişkinin Sırrı Nedir? Eşiniz sizden neler istiyor ?

Mutlu Çiftler Neyi Farklı Yapıyorlar? Eşiniz veya sevgilinizle sürekli tartışıyorsanız ve mutlu çiftlerin neyi farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir