Perşembe , Aralık 5 2019
Anasayfa / Güzellik / Makyaj / Kış makyajı nasıl yapılır? Kışın makyaj yaparken neler yapılmamalıdır?
kış makyajı trendleri

Kış makyajı nasıl yapılır? Kışın makyaj yaparken neler yapılmamalıdır?

Bildiğiniz üzere kadınlar makyaj yapmaktan çok hoşlanır ancak makyajın doğru yapılması her açıdan daha iyi hissettirecektir. Böylelikle yaz ve kış ayrımı ortaya çıkmaktadır. Yazın yapılan bir makyaj ile kışın yapılan bir makyaj kesinlikle aynı olamaz. Bu içeriğimizde kış makyajı nasıl yapılır ve kışın makyaj yaparken nelere dikkat edilmelidir sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız.

Termometrelerin düşüşüyle birlikte, kış mevsimindeki trendler sokaklarda görünmeye başlıyor. Yaz aylarında sunulanlardan farklı olarak, makyajların tasarımı daha soğuk mevsimlerde çok değişiyor. Bu durum da herkesin kış makyajı için bir yarış içerisine girmesine sebep oluyor.

Mükemmel bir kış makyajı nasıl yapılır, güzellik sanatçısı olmak için nelerin yapılması gerektiği ve sırların neler olduğunu bilmek istiyorsanız bu içeriğimiz size bu kış yapmamanız için bazı ipuçları verecektir.

Şimdi soru ve cevap şeklinde maddeleri sıralayalım:

Yaz aylarında kadınlar bronzlaşmış ten tonunu seçilen tonlarla eşleştirmeye çalışırlar. Kışın açık tenli kontrastın tüm farkı yarattığını söylemek mümkün mü?

Tabii ki, bu karşıtlık tüm farkı yaratıyor. Eğer kadın cildini temiz tutabiliyorsa, bazı makyaj renkleri daha iyi gözükür ve cildin yanmasıyla başka bir etki yaratmaz. Doku aynı zamanda çok değişir, çünkü ister beğenilsin ister beğenmesin bronzlaştığı zaman deri doğal yoldan farklı bir doku alır.

Eyeliner sezon boyunca tekrar trend olur mu? Eyeliner daha fazla güç kazanır mı?

Eyeliner bir güzellik klasiği. Göz kalemi, herhangi bir durumda kadının görünümünü artıran önemli bir parçadır. Bu yüzden 2019 kış sezonunda trend olmasını bekliyoruz.

Ticari markanız, sonbahar / kış 2019 sezonunun bir markası mı?

Kış insanları daha az terletir, bu yüzden makyaj daha sağlam kalır ve ciltte daha uzun sürer. Daha serin ve daha kuru bir havada kullanıldığında ruj, bakımı daha kolaydır ve daha az silme şansına sahiptir. Böylece kırmızı ruj kullanımı gibi farklı doku ve renklerle daha fazla cesaret edersiniz. Ancak her ne sebeple olursa olsun kullandığınız ürünlerin kalitesi yüksek olması gerekir. Marka olarak tavsiye edilen ve kendini kanıtlamış markalar kullanmanız her zaman sizin yararınıza olacaktır.

Minimalizmin güzellik trendlerine ulaştığını söylemek mümkün mü?

Evet, kadının ürünü nasıl kullandığıyla ilgili bir soru. Güçlü yanlarına nasıl değer vereceğini bilmek zorunda. Makyajda, en uygun öğeleri ve tonları seçtiğiniz sürece, daha az her zaman daha fazladır. Yani burada ne demek istiyoruz? Başarılı bir makyaj az ürün ile en olumlu ve sanatsal sonucu veren makyajdır.

Bir bölgenin makyajında başarılı iseniz diğer bölgelere verilen önemin azalması mı gerekiyor?

Hayır kesinlikle. Her kadın kendini mutlu hissedeceği bir bölgesi için makyaj yapabilir ancak başka bölgelere de makyaj denemek gerekir. Başarının olabilmesi için denemek şarttır bu yüzden deneyerek sanatsal görünüme ulaşmak mümkündür. Soruya verebileceğimiz en mantıklı cevap zayıf olduğunuz yönleri de tespit ederek o bölgelere makyaj yapmayı deneyin.

Kaş bu sezon nasıl olacak? Daha belirgin veya daha ihtiyatlı mı olacak?

Kaşlarla ilgili materyaller de 2019 kış sezonunun trendleri arasında olacak gibi görünüyor. Kaşların daha ihtiyatlı ve gösterişli olabilmesi için kesinlikle göz kalemi, far vb. başarıyla uygulanması gerekiyor.

Bütün bunlara ek olarak tavsiye edeceğimiz birkaç durum var. Kışın cildin nemlendirilmesi büyük önem taşır. Nemlendirilmemiş bir cilde makyaj yapmak zararlı durumlara yol açabilir. Anormal bir durum ile karşılaştığınız zaman doktora başvurmayı unutmayınız.

 

Yazar : ozkadin

Moda, stil, takı / aksesuar, vucüt bakımı, güzellik, saç bakımı, cinsellik, kadınlar, erkekler, ilişkiler ve kadının sözünün geçtiği her konu ozkadin ' da

Mutlaka Okumalısın

farklı ciltler için fondöten nasıl kullanılır

Fondöten Nedir? Fondöten Nasıl Sürülür?

Bebeksi bir cilt herkesin hayalidir ve biliyorum ki sizin de öyle, pürüzsüz görünen cilt için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir