Perşembe , Aralık 5 2019
Anasayfa / Aşk & İlişkiler / İlişki / Mutlu İlişkinin Sırrı Nedir? Eşiniz sizden neler istiyor ?
Mutlu Çiftler Neyi Farklı Yapıyorlar

Mutlu İlişkinin Sırrı Nedir? Eşiniz sizden neler istiyor ?

Mutlu Çiftler Neyi Farklı Yapıyorlar?

Eşiniz veya sevgilinizle sürekli tartışıyorsanız ve mutlu çiftlerin neyi farklı yaptığını merak ediyorsanız, aşağıda yazanlar tam size göre olacaktır. Eşiniz veya sevgilinizle anlaşamıyorsanız, bir konu üzerinde sürekli tartışıp bir sonuca varamıyorsanız ve mutlu çiftlerden neyi farklı yaptığını bilmiyorsanız biraz bahsedelim. Öncelikle bir ilişkide ben yerine biz olabilmek çok önemlidir. Eşiniz veya sevgiliniz varsa ve ilişkinizin, evliliğinizin çok iyi gitmesini istiyorsanız her olayda ben bunu yapmalıyım yerine biz bunu nasıl yaparız diye düşünmelisiniz.

Bir plan yapmak istiyorsanız karşınızdakinin de fikrini almanız ona kendini değerli hissettirecektir ve oldukça önemlidir.

Mutlu çiftler neyi farklı yapıyor diye düşünebilirsiniz bu herkesin merak ettiği bir konudur. Mutlu çiftlerin empati duygusu oldukça gelişmiştir, çünkü herhangi bir olayda veya tartışma esnasında kendinizi karşınızdakinin yerine koyabilmek çok çok önemli olacaktır.

Mutlu Bir Evlilik İçin Önemli Olan Maddeler nelerdir?

Ev içerisindeki veya ev dışındaki bütün sorumlulukların paylaşılması çok önemlidir bunu sebebi ise her şeyi birlikte biz duyguyla yapmaktır. Ev içerisindeki işlerinde birlikte paylaşılması önemlidir çünkü kadın temizlik yaparken erkeğin hiç bişey yapmaması birlikte vakit geçirmenizi engeller. Bu yüzden bütün sorumlulukların paylaşılması önemlidir.

İlişkinize Zaman Ayırın

Mutlu İlişkinin Sırrı Nedir Eşiniz sizden neler istiyorMutlu çiftler ilişkilerinin yolunda gitmesi için bazı altın kuralları çözmüşlerdir bunlar aslında zor şeyler değil fakat zaman ayırmanız gereken şeylerdir.

Evliliğiniz veya ilişkinizin mükemmel gitmesini istiyorsanız, ilişkinize zaman ayırınız. İlişki de birbirinize zaman ayırmanız karşı tarafa verdiğiniz değeri gösterir. Bu yüzden sık sık vakit geçirin ne yaparsanız birlikte yapmaya çalışın çünkü birlikte yapılan aktivitelerin ilişkileri güçlendirdiği doğrudur.

İletişimin Önemi

Birbirinizi çok iyi tanıyın, karşınızdaki kişiyi ne kadar iyi tanırsanız her olayda vereceği tepkiyi bilir ve ona göre davranırsınız. Susmayın, her konu hakkında konuşmaya özen gösterin. Gün içerisinde yaptıklarınızı birbirinize anlatmayı ihmal etmeyin, iletişim esnasında onu dinliyor gibi görünmeyin onu gerçekten dinleyin ve ne anlattığını anlamaya çalışın. Birbirinize karşı saygınızı asla yitirmeyin. Eğer bir ilişkide saygı biterse her şey biter, bu yüzden her konuda saygılı olmaya ve karşınızdakinin her düşüncesine saygılı olmayı öğrenin. Onu değiştirmeye çalışmayın çünkü karşınızdaki kişiyi değiştirme çabası içerisine girerseniz ve bunu karşınızdaki fark ederse tartışmalar başlar. Bir insanı değiştirmeye çalışmak zaten o insanı olduğu gibi kabul etmemektir, eğer karşınızdaki kişiyi olduğu gibi kabul etmiyorsanız ve sizin ilişki anlayışınıza uymuyorsa bu onu değiştirmeniz gerektiğini anlamına gelmez. Ve unutmayın ki hiçbir zaman karşı taraftan bir beklenti içerisine girmeden aklınızda bir şey varsa yapın ki o da size yapsın.

Mutlu Çiftlerin Sırlarını Sıralayacak olursak;

  • Ben düşüncesini bir kenara bırakıp biz olabilmek.
  • Sürekli empati yapmak.
  • Sorumlulukları eşit şekilde paylaşmak.
  • Karşılıklı birbirinize zaman ayırmak.
  • Verimli iletişim Kurmak.
  • Sabırlı olmak.
  • Karşılıklı saygıyı bozmamak.
  • Karşınızdaki kişiyi olduğu gibi kabullenmek.

Yazar : Özge Çelik

Mutlaka Okumalısın

İlişkilerde Güven Duygusunu Yakalamak

İlişkilerde Güven Duygusunu Yakalamak

Güven ve ilişkiler konusu her zaman iki sevgilinin birbirlerine yeterince sadık olup olmadığı sorusunu akıllara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir