Perşembe , Aralık 5 2019
Anasayfa / Güzellik / Saç Bakımı / Saç Kremi Nasıl Uygulanır ?
Saç Kremi Nasıl Uygulanır
Saç Kremi Nasıl Uygulanır

Saç Kremi Nasıl Uygulanır ?

Saç kremi Nedir ?

Saç kremi, duş esnasında veya duştan sonra kullanılan saçların yumuşak ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Kadınlar arasında en çok dikkat çeken bölge saçlardır, bu sebeple saçlarımızın sağlıklı ve güzel görünmesini isteriz. Uzun ve sağlıklı saçlar tüm kadınların hayalidir bunun için her duştan sonra saç bakım kremi kullanmak çok önemlidir. Saçların dostu olan şampuan ve saç bakım kremleri ile saçlarımız hem güçlü hem de daha parlak olur. Kadınların saçlarıyla ilgili yaptığı en büyük hatalardan biri de saç bakım kremlerinin yağlı yapısının saçı yağlandıracağını düşünerek her duştan sonra düzenli kullanmamasıdır.

Doğru bilinen yanlışlardan birisi de saç bakım kremlerinin sadece saç uçlarına uygulanmasıdır. Aslında saç bakım kremlerinin tüm saça uygulanması halinde daha iyi sonuçlar alınır. Saçlarımıza iltifat edilmesi hepimizin hoşuna gider her gün saç kurutma, fön çekme ve saçı tarama gibi yoğun işlemlerden geçen saçlar kurur ve nemsiz kalır. Saçın gerekli nemini kazanması ve parlak görünmesi için saç bakım kremlerini kullanmak oldukça gerekli bir yöntem olacaktır.

Peki bu kadar önemli olan saç kremi nasıl uygulanır?

Saçlar duşta şampuanlandıktan sonra son olarak saç kremi uygulanmalıdır. Kremi kullanırken sadece saç uçlarına değil tüm saça masaj yaparak uygulanmalı daha sonra ise iyice durulanması gerekmektedir.

Sert ve inatçı saçlara sahipseniz ve taramakta zorluk çekiyorsanız saçı rahat taramak, yumuşacık saçlara sahip olmak için de saç bakım kremi kullanmalıdır. Eğer boyalı saçlara sahipseniz ve saçlarınız yeterli parlaklığa sahip değilse şampuandan hemen sonra saç kremi uygulamak istediğiniz parlaklığa ulaşmanıza yardımcı olacaktır.  Saç kremi önerileri için arkadaşlarınıza danışmak mantıklı gibi görünse de internet üzerinden videolar izleyebilir ürün incelemelerini okuyabilirsiniz.

saç kremi uygulandıktan sonra öncesi ve sonrası

Piyasada bulunan ve durulanmayan saç kremleri nasıl kullanılır?

Duştan sonra kremi ellerinize alıp saç diplerine gelmeyecek şekilde uçlara uygulayın ancak bu işlemi yaparken saçlarınızın nemli olmasına dikkat edin saçlarınız ıslaksa durulanmayan saç kremi akıp gider. Eğer kuruysa saçınıza sürdüğünüz gibi kalır ve saç tellerinize işlemez. Nemli saçınıza uyguladığınız durulanmayan saç kremini saç uçlarınıza masaj yaparak uyguladıktan sonra durulama gerektirmeden rahatça kullanılır.

Saç kremi markaları ne olmalıdır?

Marka vermek istemiyoruz fakat saç bakım kremi alırken iyi bir marka olmasına özen gösterin. Çünkü saç bakım kremleri ağır kimyasallar içerir ve saçlarınız için iyi bir şey yapmaya çalışırken saçlarınıza zarar verebilirsiniz. Toparlamak gerekirse saçlarınız için çok önemli olan saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

 

Yazar : Özge Çelik

Mutlaka Okumalısın

Mor Şampuan Nedir Mor Şampuan Nasıl Kullanılır

Mor Şampuan Nedir? Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor Şampuan Açık renklerde saçları olanların çok fazla kullandığı Mor Şampuan kullanan kişiler tarafından çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir